fbpx

OnLine Yoga Eğitimi ve 7 FAYDASI

Pandemi süreci ile birlikte dijital dünya yaşamımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki artık yogayı da alışılmışın dışında çevrimiçi platformlar üzerinden yapmaya başladık.  Asırlık bir felsefenin çevrimiçi bir alana taşınması, özgünlüğün kaybolup kaybolmadığına dair merak etmenize neden oluyordur. Peki, evde online yoga yapmanın ve online yoga eğitimi almanın faydaları olabilir mi? Aslında bol miktarda!

1.Sizin Zamanınız ve Mekanınız

Online yoga eğitimi, herhangi bir zamanda stüdyoya gitmenize gerek kalmadan, kendi güvenli ortamınızda yoga eğitimlerine katılmanıza imkan tanıyor. Aynı zamanda dünyadaki birçok yoga okulu ve stüdyoları verdikleri eğitimlerin videolarını sistemlerine yükleyerek günün uygun olduğunuz her saatinde eğitimlerden yararlanmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra birçok yoga uygulayıcısı evinde özel bir alan oluşturarak kendi deneyimlerini en üst seviyeye çıkararak daha büyük bir keyif alabiliyor. En güzeli de tabii ki trafik ve yol çilesi, zaman kaybı ve dışarıdayken harcayacağınız birçok harcamadan da sizi kurtarıyor.

online yoga eğitimi

2.Ulaşabileceğiniz En İyi Yoga Okulu Artık Sizinle

Kabul edelim ki özellikle Türkiye’de hala birçok şehir ve bölgede yoga stüdyolarının sayısı yok denecek kadar az. Çoğu yoga okulu ve eğitmenleri de büyük şehirlerde yer alıyor. Online yoga eğitimi işte burada size sınırsız bir seçenek sunuyor. Uluslararası sertifika sahibi olabileceğiniz birçok yoga eğitimine ve her zaman ders almayı istediğiniz yoga eğitmenlerine ulaşmanızı sağlıyor.

3.Mutlak Rahatlık

Yogada yenisiniz ve bir stüdyoya gittiğinizde kendinizi yoganın muhteşem deneyimine bırakmak yerine hareketleri yanlış yapma endişesine kaptırıyorsunuz. İşte online yoga eğitimi bunu tamamen ortadan kaldırıyor. Çevrimiçi sınıflar, canlı yoga pratikleri kendi rahat ortamınızda sadece eğitmenizin desteğini alarak yogaya odaklanmanıza imkan tanır. İster yeni bir öğrenci olun, ister kendinizi bir üst seviyeye taşımak isteyen yogi olun kendi rahat ve pozitif ortamınızda yoga yapmak güçlü bir deneyimi beraberinde getirir. Canlı interaktif dersler veren okul ve stüdyolarda öğretmenin sizlerle iletişim kurarak sizlere sözleriyle dokunması ise bu deneyimi en derin seviyede hissetmenizi sağlar.

4. Çevrimiçi Topluluk

Yoga derslerinden yoga festivallerine, inzivalardan yoga kamplarına katıldığınız her yerde çok iyi bir ortam oluşturma imkanına sahip olursunuz. Online yoga eğitimleri sizi dünyanın her yerinden eğitmenlerle, sınıf arkadaşlarıyla ve yogilerle buluşma fırsatına kavuşturur. Engel yok, sınır yok, sadece yogayı özünde bu kadar özel kılan bir grup…

5. Daha Derin Bağlantı

Canlı yoga eğitimleri daha büyük bir dünyaya bağlanmanıza yardımcı olabilirken, aynı zamanda kendi benliğinize daha derin bir şekilde bağlanma konusunda güçlü bir yeteneğe sahiptirler. Dijital alem, yoga pratiğiyle gelen çok özel bağlantıyı sürdürür. Online sınıflar hala sizi şimdiki ana taşıma gücünü sahiptir ve sizi ortaya çıkıp bu zamanı kendinize adamaya davet eder. Online yoga eğitimi, sağlığınıza ve kişisel gelişimize bağlı kalmanın basit ve güçlü bir yoludur. Tüm bunların yanında online platform üzerinden yapılan eğitimlerde odaklandığınız nokta sadece kendiniz ve eğitmeninizin sizi yönlendirmesi olurken dikkatinizi dağıtacak diğer sınıf unsurları ortadan tamamen kalkar.

6. Duraklamaya Aşık Olun

Dengede kalmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Biraz daha uzun süre sirsasanada mı kalmak istiyorsunuz? Daha derine inmek istediğiniz bir anda mısınız? Merhaba “Pause” düğmesi! Online yoga eğitimlerinin ders kayıt videoları, bir stüdyo sınıfının asla sunamayacağı birkaç benzersiz avantaj sunar. Bu avatanjların en iyisi ise pause düğmesidir. Online ders kayıtlarında ustalaşmak istediğiniz duruşlarda daha fazla zaman ayırmak çok kolaydır. Ve en iyi kısım ne mi? Savasana’da kendimizi bırakabiliriz!

7.Canlı Yoga Eğitimi Deneyin!

Hala ikna olmadınız mı? Yoga dünyasının dijital alemde yer alması artık kendi evinizin rahatlığında canlı yoga eğitimlerine katılmanıza fırsat tanıyor. Online yoga derslerinin tüm avantajlarını, canlı yoga eğitimlerinde sevdiğiniz her şeyle birleştirin.

Hangi yönden bakarsanız bakın, online yoga eğitimleri size özgürlük ve esneklik sunar. Ayrıca kapıdan dışarı fırlamanıza, bir park yeri bulmanıza, bir bebek bakıcısı tutmanıza, akşam dersleri için patronunuzdan izin almanıza veya yoga kıyafetinizin neye benzeyeceği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yoganın tadını çıkarmaya bakarsınız. Yoga kelimenin tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda olduğu için günlük hayatınıza yogayı kucaklamak için her türlü neden var!

Hala ikna olmadıysanız sizi 10-14 Mayıs arasında tüm eğitmenlerimiz ile birlikte ücretsiz “OmSiva Yoga Festivali”ne davet ediyoruz.

OmSiva Yoga Festival Programı

10 Mayıs Pazartesi / 19:30-20:30 Nadiye Gülkan Türkdoğru ile Festival Açılışı ve Kundalini Enerji Yogası

11 Mayıs Salı /  10:00-11:30 Yasemin Kalaycı ile Nefes & Meditasyon, Hatha Yoga

11 Mayıs Salı / 19:00-20:00 Nadiye Gülkan Türkdoğru İle Hamak Yogası

12 Mayıs Çarşamba / 10:00-11:30 Nadiye Gülkan Türkdoğru ile Ashtanga Yoga

12 Mayıs Çarşamba / 19:00-20:00 Özhan Kafalı ile Iyengar Destekli Uygulamalar

13 Mayıs Perşembe / 10:00-11:30 Nadiye Gülkan Türkdoğru İle Yin Yoga

13 Mayıs Perşeme / 19:00-20:00 Filiz Baysal İle Vinyasa Yoga

14 Mayıs Cuma / 10:00-11:30 Dr. Özgün Kiriş İle Terapik Yoga Uygulamaları

14 Mayıs Cuma / 19:30-20:30 Nadiye Gülkan Türkdoğru ile Festival Kapanışı, Ters Duruşlara Giriş ve Mindfulness Meditasyonu

200 Saat OmSiva Yoga Uzmanlık Eğitimi detayları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir