fbpx

OmSiva Yoga 200 Saat YTT İçeriği

Herkese Merhaba! Bu yazımızda Yoga Alliance onaylı okulumuzun verdiği OmSiva Yoga 200 saat YTT (Yoga Teacher Training) programımızdan size detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. Bu eğitim sadece yoga eğitmeni olmak isteyenler için değil, yogayı hayatına katarak fiziksel ve ruhsal olarak gelişmek isteyen herkese açık bir eğitimdir. Eğitimin detaylarına girmeden önce eğitimi alacağınız OmSiva Yoga Okulu’muzu kısaca tanımanızı sağlayalım 😊

OmSiva Yoga Okulu

2015 yılının başında kurulan okulumuzun odak noktası YOGA’dır. “En Büyük Zenginlik Sağlıktır” mottosu ile yola çıkıp; insanların hayatlarına dokunmayı ve kendi keşif yolculuklarında bireylere rehberlik ederek farkındalık içerisinde özgürleşmelerine destek olmayı misyon edindik. Hedefimiz, öğrencilerimize sadece OmSiva’da geçirdikleri zaman süresince değil, tüm hayatları boyunca kendilerine faydalı olacak yetiler kazandırmaktır.

OmSiva’da tamamen uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış içerikler ile verilen yoga eğitmenlik eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, yoga ve aktivite kampları ile ruhunuza renk katacak seçenekleri bulabiliyorsunuz. Değişen yaşam koşulları ile birlikte özellikle interaktif (uzaktan canlı) eğitim sistemleri vasıtasıyla Türkiye’nin her noktasına ve dünyanın birçok yerindeki Türk öğrencilerimize kaliteli eğitim alma imkanını ulaştırmaktan ayrıca gurur duyuyoruz.

OmSiva Yoga Okulu Eğitmenleri

OmSiva Yoga 200 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi

OmSiva Yoga Okulu’nda tüm eğitimler kurucumuz ve ana eğitmenimiz Nadiye Gülkan Türkdoğru yönetiminde verilmektedir.  Daha çocukken annesinin kitapları sayesinde yogaya ilgi duymaya başlayan Nadiye Gülkan, yetişkinlik döneminde katılım gösterdiği yoga derslerinin ardından 2014 yılında Hindistan Sivananda Yoga Vedanta Center’a kayıt oldu. Eğitimi sonunda Yoga Alliance onaylı eğitmenlik sertifikasını gurular kendi elleri ile Nadiye Gülkan Türkdoğru’ya teslim ettiler. İleri seviye eğitmenlik sürecini Rishikesh’i ziyaret eden Gülkan, Hindistan’da kaldığı süre boyunca yoganın tüm felsefelerini öğrenip içselleştirme fırsatını yakalamıştır.

Bunu bir iş değil felsefe olarak gören Nadiye Gülkan eğitimlerde her bir öğrencisi ile birebir ilgilenerek onlarca yoga eğitmeni eğitmiş ve eğitmeye devam etmektedir. Özetle OmSiva’da alacağınız eğitimlerde sadece ders veren bir eğitmen değil içsel yolculuğunuzda size elik edecek deneyimli bir yol arkadaşı edinirsiniz.

OmSiva 200 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi Programı

OmSiva Yoga 200 Saat YTT yukarıda bahsettiğimiz üzere The International Sivananda Yoga Vedanta Center India ve India Yoga Association mezunu Nadiye Gülkan Türkdoğru (Niranjana) tarafından verilmektedir.

Eğitime Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden katılma imkanınız olacak. Çünkü eğitim uzaktan canlı eğitim sisteminde interaktif şekilde verilmektedir. Böylece hem kendi pozitif ortamınızda rahat bir şekilde eğitim alacak hem de ekstra maliyetlerden kurtularak kaliteli bir eğitime ulaşmanızı sağlayacak. Uzaktan canlı eğitim sisteminde yol, dışarıdayken harcayacağınız kişisel ihtiyaçlar gibi maliyetlerden kurtulmanızın yanında en büyük karınız eğitime ulaşmak için harcayacağınız vaktin tamamen size kalmış olması olacak.

Eğitime bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan kolayca bağlanabilecek, ayrıca eğitim süresi boyunca da videolar ile tekrar yapabilme imkanlarını elde edeceksiniz.

Bu eğitim sadece eğitmen olmak isteyenler için değil, yoga ile tanışmak yogayı derinden tanımak isteyen herkese açık bir eğitimdir. Alacağınız bu eğitim ile yogayı hayatınıza katarak hem fiziksel olarak güçlenirken hemde ruhsal olarak yükselecek ve kendi iç dünyanızın muhteşem sükunetine ulaşmış olacaksınız. Eğitim sonunda alacağınız uluslararası geçerliliği olan Yoga Alliance Onaylı Yoga Eğitmeni sertifikasına sahip olacaksınız.

Eğitimin niteliklerini kısaca özetleyecek olursak;

 • Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip sertifika
 • Eğitim süresi boyunca ücretsiz üyelik ile pratik yapabilme imkanı
 • Her biri kendi dalında uzman deneyimli eğitmenler ile profesyonel eğitim
 • Yurtdışı standartlarında geniş içerikli ve uzmanlık seviyesinde eğitim
 • Eğitim sonrasında ücretsiz mentorluk görüşmelerine katılarak uzmanlık yönlendirme
 • Yoga Alliance kayıt kolaylığı ve iletişim desteği
 • Köklü bir okulda eğitim imkanı ile sonrasında da dilediğin zaman iletişime geçebilme imkanı
Eğitim İçeriği

OmSiva Yoga Okulu’nun yurtdışı standartlarındaki geniş içerikli yoga uzmanlık eğitimimizin başlıkları;

 • Yoga Eğitmenliğine Giriş
 • Felsefe & Meditasyon
 • Yoga Anatomisi
 • Surya Namaskar
 • Temel Hatha Yoga
 • Çakra Yoga
 • Eğitmenlik Metodolijisi

şeklindedir. Detaylı eğitim içeriğine ulaşmak için tıklayınız.

Yazımızın sonuna gelirken kısa bir hatırlatma yapalım; Mart 2020 itibariyle Yoga Alliance bizim gibi onaylı okullarına eğitim programlarını online platforma taşıma duyurusu yayınlamıştır. Okulumuzun online eğitim başvurusu Yoga Alliance tarafından incelenmiş ve onaylanmıştır. Öğrencilerimiz eğitimlerinin tamamını online platform üzerinden tamamlama ve Yoga Alliance’a kayıt olabilme hakkına sahiptir. Eğitimlerimize katılan tüm öğrencilere eğitim kiti gönderilmektedir.

Sınırlı kontenjanlardaki eğitime katılmak için hemen başvuru yapın!

OmSiva Yoga Okulu 200 Saatlik Yoga Eğitmenliği Eğitim Programı’na başvuru için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir