fbpx

500 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi (Çift Sertifika Tek Kayıt)

omsiva 500 saat yoga eğitmenlik eğitimi

OmSiva Yoga Okulu, 9 yıl boyunca kazandığı eğitim deneyimiyle kaliteli eğitimi ve yüksek yeterliliğe sahip eğitmenler yetiştirmeyi hedeflemektedir. 200 saat yoga eğitmenlik eğitimi, 300 saat yoga eğitmenlik eğitimi ve 500 saat yoga eğitmenlik eğitimi opsiyonlarının yanında; okulumuz yogayı ezberden uzak yöntemlerle, deneyimleyerek öğrenmek isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkese uygun eğitimler sunmaktadır.

Uzun yıllar boyunca örgün-yerinde eğitim ile yüzlerce eğitmen yetiştiren okulumuz 2017 yılında yurtdışında başlattığı online eğitim sistemini pandemi döneminin getirdiği gerekliliklerle birlikte geliştirerek Türkiye’deki öğrencilerine de açtı. İster dünyanın dört bir yanından, ister Türkiye’nin herhangi bir köşesinden katılın, OmSiva Yoga Okulu’nun sağladığı benzersiz eğitim deneyimiyle yoga yolculuğunuza daha fazla derinlik ve anlam katacaksınız.

Yoga Alliance Onaylı Eğitimlerimizin müfredatı Yoga Alliance danışmanları ile birebir görüşmeler sonucunda hazırlanmış ve onaylanmıştır!

Ezbersiz – Deneyim Odaklı Yaklaşım

Yenilikçi yaklaşımımızla, sizlere sadece bedensel değil, aynı zamanda zihinsel ve ruhsal açıdan da zenginleştirici bir deneyim sunuyoruz. OmSiva Yoga Okulu, sizin için burada, yoga pratiğinizde yeni bir başlangıç yapmanız için bekliyor. Bu benzersiz deneyim ve başlangıç için 200+300=500 saat yoga eğitmenlik eğitimi programlarımızı mutlaka inceleyin..

500 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi için Kendinize En Uygun Eğitim Modelini Keşfedin!

Sadece temel seviye değil aynı zamanda deneyimli ileri seviye eğitmenler de yetiştirdiğimiz eğitimlerimizde ana eğitmenimiz tüm yoga eğitmenlik eğitimlerini Hindistan’da tamamlamış olan Niranjana – Nadiye Gülkan Türkdoğru ‘dur.

Eğitimlerimiz yurtdışı standartlarında ve geniş kapsamlıdır. Deneyimli eğitmenler eşliğinde online veya yerinde yapılan eğitimlerimizdeki öğrencinin kendi güvenli ortamında eğitim alırken odaklanmasının artması, zamandan tasarruf edilmesi, eğitmenin öğrenciler ile daha fazla ilgilenebilmesi ve eğitmenin öğrenciye sözleriyle dokunabilmesi ile maksimum oranda verim alınmaktadır.

Kimler Katılabilir?

500 saat Temel Seviye Yoga Uzmanlık Eğitimlerimiz Yogayı Derinlemesine öğrenmek İsteyen Herkese Açıktır. 

-Daha önce hiç yoga yapmamış olan ve yogayı öğrenmek isteyenler

-Yogada derinleşmek veya uzmanlaşmak isteyenler

-İleride Yoga Uzmanlık Eğitimleri verip Yoga Eğitmenleri Yetiştirmek İsteyenler

-Yogayı yaşamlarına bir felsefe olarak katmak isteyenler

-Yogayı öğretisini diğerlerine aktaran öğretmenler ve rehberler olmak isteyenler (Eğitimlerimiz aynı zamanda yoganın meslek olarak işlenmesini içeren modüllere sahiptir. Eğitim sonunda öğrencilerimiz yoga dersleri vermeye başlayabilirler)

OmSiva Yoga okulu 500 saat yoga eğitmenlik eğitimi

500 saat Yoga Uzmanlık Eğitimlerimiz Yoga Alliance’ın hem 200 saat hem de 300 saat Uzmanlık Eğitimlerinin birleşiminden oluşmaktadır ve Katılımcılar Eğitim Sonunda Çift Sertifikaya Sahip Olmaktadır!


Eğitim Nitelikleri

– Uluslararası Geçerliliğe Sahip Sertifika

– Eğitim Süresince Ücretsiz Üyelik ile Pratik Yapabilme İmkanı

– Herbiri Kendi Dalında Uzman Eğitmenler ile Profesyonel Eğitim

– Deneyimli Eğitim Kadrosu ve Yurtdışı Standartlarında Eğitim

– Eğitim Sonrası Ücretsiz Mentörlük Görüşmeleri ile Uzmanlık Yönlendirme

– Yoga Alliance Kayıt Kolaylığı ve İletişim Desteği

– Köklü Okul ve Eğitim Süresi ve Sonrasında da Dilediğin Zaman İletişime Geçebilme İmkanı


OmSiva Yoga Okulu OnLine Eğitim Sistemi Tanıtım Videosu


500 Saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi – EĞİTİM MODÜLLERİ

Nefes & Meditasyon & Mindfulness : Temel seviye yoga nefesleri, İleri Seviye Yoga Nefesleri, Meditasyona Giriş Kılavuzu, Meditasyon Teknikleri, Kriyalar, Batı ve Doğu Kültüründe Mindfulness & Mindfulness Meditasyon Teknikleri

Yoga Felsefesi : Yoganın Tarihi, 8 Kolu, 5 Anahtarı, 4 Yolu, 3 Guna, Yoga Sutralar, Hindu Kültürüne Göre Geçmişten Bugüne Hindu Tanrıları & Yoga Asanalarının Mitolojileri, Koshalar

Hastalıklara Karşı Yoga Uygulamaları : Ayurvedik Doshalar ve Doshalara Göre Yaşamsal Aktivitelerin Belirlenmesi, Fiziksel ve Psikolojik İyileşme için Yoga ve Ayurvedik Uygulamalar (Romatizma, Bel Ağrısı, Depresyon, Kabızlık, Diyabet, Stres, Astım), Uykuda İyileşme, Yoga Nidra

Kundalini & Çakra Yoga : Beden Enerjileri, Yerkürenin Enerji Haritası, Enerji Bilimi & Nadi Kanalları & Bedendeki Pranalar ve Akışları, 7 Ana Çakranın Detaylı İncelenmesi, Çakraların Asanaları ve Dengeleme Yöntemleri, Kundalini Enerjisi & Kundalini Uyanışı, Kundalini Yoga Asana & Kriya & Mantraları, Aura ve Pendulum Çalışmaları 

Iyengar Yoga : Yoga Asanalarında Hizaya Dayalı Uygulamalar, Yoga Asanalarında Destek Ekipman Kullanımı ile Derinleşme, Duvar Destek İp Ekipmanlarıyla Yoga Serileri (Iyengar Duvar Düzenekleri)

Ashtanga Yoga : Primary Seri Asanalarının Uygulama ve Uygulatma Yöntemleri, Primary Seri Ders Pratikleri

Calisthenics Yoga & İleri Seviye Yoga Asanaları : İleri Seviye Duruşlara Hazırlık Serileri, İleri Seviye Ters Duruşlar, Çekirdek Bölge ve Kol Dengeleri Uygulama ve Uygulatma Yöntemleri

Vinyasa : Hatha Vinyasa Akış Serilerinin Özellikler & Akış Serileri Oluşturma, Aya Selam ve Güneşe Selam Serileri, Tao Vinyasa Yaklaşımı ile Yoga Uygulamaları

Yoga Anatomisi : Solunum Sistemi, İskelet Sistemi, Kas Sistemi, Kardiyovasküler Sistem, Sindirim Sistemi ve Beslenme, Sinir Sistemi (Beyin Fonksiyonları & Karar Mekanizması Anatomisi), Endokrin Sistem, Pelvik Taban, Yoga Sakatlanmalarını Önlemenin Yolları

Eğitmenlik Metodolojisi : Eğitmenliğe Giriş, Eğitimcinin Eğitimi, Yoga Eğitmeninin Etikleri ve Görevleri, Workshop ve Kamp Oluşturma, Eğitmenlik Eğitimi Verme Yöntemleri & Koşulları, Meslek Olarak Yoga, Yoga Alliance Kayıt ve İlerleme

Mezuniyet : Ödevler ve Sınavlar

*** Canlı-İnteraktif Derslere Ek Olarak; Eğitim Dersleri Video Kayıtları ve Her Modüle Ait Ayrı Ayrı Eğitim Dokümanı Sistemde Hazır Olarak Bulunmaktadır. 

Yoga Alliance Standartları Aşağıdaki Gibidir :
1.Teknik, Eğitim ve Pratik Uygulamaları:

Bu bölümdeki konular: asanalar, pranayamalar (nefes çalışmaları) kriyalar, mantralar, meditasyon ve diğer geleneksel yoga tekniklerini içermektedir.

2.Yoga Eğitmenliği Metodolojisi:

Yoga eğitmenliğinin bir iş kolu olarak (market ve yasal yaptırımlar da dahil olmak üzere) irdelenmesinin yanında;

 • Zaman yönetimi, grup dinamikleri ve önceliklerin ve sınırlamaların belirlenmesi gibi iletişim becerileri,
 • Bireysel ve grup ihtiyaçlarının tespit edilmesi,
 • Gözlemleme, destek verme, hataları düzeltme ve demonstrate etme teknikleri,
 • Öğretme yöntemleri,
 • Eğitmenlik nitelikleri,
 • Öğrencilerin öğrenme süreçlerini içermektedir.
3.Anatomi ve Fizyoloji:

İnsanın fiziksel ve psikolojik anatomisi vücut sistemleri, iskelet yapısı, organlar vb. Konuları içerecek şekilde işlenmektedir. Bunun yanında çakralar ve enerji kanalları nadiler gibi anatomik ve psikolojik enerji konularına da değinilmektedir. Ayrıca uygulanan tekniklerin faydaları, uygulanmamaları gereken durumlar da gösterilmektedir.

4.Yoga Felsefesi, Yaşam Tarzı ve Yoga Eğitmenliği Etikleri:

Bu bölümde değinilen konular aşağıdaki gibidir:

 • Yoga felsefesini içeren çalışmalar ve geleneksel Yoga öğretileri,
 • Yoganın yaşam tarzı olarak incelenmesi (örneğin karmalar ve ahimsa yani şiddetsizlik gibi)
 • Öğrencilerle ve toplumla olan ilişkileri de içeren Yoga eğitmenliği etikleri
 • Yoga eğitmenliğinin değerinin başkalarına yardım etme, hizmet etme yönünün incelenmesi.
5.Uygulama:

Uygulama bölümü eğitmenlik farkındalığının en çok hissedildiği bölümdür.

 • Ders verme (staj)
 • Ders izleme
 • Derslerde asistanlık yapmak
 • Ödevler ve Kişisel araştırmalar

Eğitim Seçimlerinizi Yaparken Lütfen Eğitim Veren Kurumun Yoga Alliance Kaydını Kontrol Etmeyi ve Eğitim İçeriğini İncelemeyi Unutmayın!

YÜKSELTİLMİŞ YOGA ALLIANCE STANDARTLARINA GÖRE YOGA EĞİTMENLİK EĞİTİMLERİNİN EN AZ %15’İNİN YÜZYÜZE (REAL-TIME/GERÇEK ZAMANLI) EĞİTİM OLARAK YAPILMASI GEREKMEKTEDİR!Tüm Sorularınız için bize +90 545 207 5447 numaralı telefondan veya info@omsivayoga.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.