fbpx

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 21 OLUMLAMA

İş hayatı, sosyal hayat, günlük rutin yapmamız gerekenler, çevremizde gözlemlediklerimiz, izlediğimiz filmler, videolar vb. hepsi aklımızda ve yaşantımızda akıp gidiyor. Ve bu durmaksızın akıp giden tempoda akıl, beyni kandırır. Çünkü düşünen beynimizin sinir ağları, görsel ipuçlarına hızla yanıt vermek için geçmiş anıları kullanır.

Gerçek şu ki, birden fazla zihnimiz var. Bu zihinlerin her biri, neyin doğru olduğuna dair farklı deneyimlere sahiptir. Tıp uzmanları tarafından plasebo etkisi olarak bilinen öneri yoluyla zihinlerimizi etkileyebiliriz. Bir hapın bizi daha iyi hissettireceğine inanırız. Aynı şey hipnoz için de geçerlidir. “Önerinin gücüne” dayanarak stresi azaltmak için meditasyon, görselleştirme ve onaylamayı da kullanabiliriz.

Olumlamalar Nasıl Çalışır?

Olumlamalar hemen hemen aynı şekilde çalışır. Zihnimiz, düşüncelerimizi aktif olarak yükselterek olumluya odaklanmak için kandırabilir. Yogik felsefede, düşündüğünüz şey olursunuz. Kendi realitenizi içeriden yaratırsınız. Bu yüzden sadece moral bozucu düşüncelerle eğlenerek veya neyin yanlış gidebileceğini felakete çevirerek kendimizi üzebiliriz. Ya da beynimizi durumumuz hakkında olumlu düşünmesine yönelik ödüllendirmek için onaylamaları kullanabiliriz. Hikayemizi, algılarımızı ve hayatımızı değiştirebiliriz. Başka bir deyişle dünya dışarıda yaratılıp daha sonra içsel olarak deneyimlenmez. Evren sesimizi duymak ister. Kendimize neye inanmak istediğimizi söyleyebiliriz, bu da zihni onu istemeye ve gerçek olduğuna inanmaya kandırır. Ve zihinlerimiz bunu gerçekleştirmenin bir yolunu bulacaktır. Çünkü öyle olduğunu düşünüyor. “Gördüğüme inanıyorum” felsefesiyle yaşamak ile “inandığım zaman görüyorum” felsefesiyle yaşamak arasındaki fark budur.

21 Günde Değişim Yaratın!

Önümüzdeki 21 gün boyunca her gün aşağıdaki olumlamalardan birini seçin. Gün boyu kendinize söyleyin, yazın, aynaya asın. Hatta kendinize e-posta ile gönderin. Kendinizi her seferinde olumlamaların pozitif titreşimiyle kuşatın. Olumlamaları  görün ve hissedin ki, niyetlerinizin gücünden yararlanın, onları en iyi benlikleriniz ve en mutlu yaşamlarınız doğrultusunda yönlendirmek için kullanın.

21 günlük olumlama listesi

 1. Huzurlu ve sakinim.
 2. Sağlıklı ve güçlüyüm.
 3. Ben sevgiyim ve her zaman sevgiyi hak ediyorum.
 4. Sevgi dolu ilişkileri hayatıma çekiyorum.
 5. Kendime güveniyorum.
 6. Kendimi tam olarak olduğum gibi kabul ediyorum.
 7. Harika insanları çekiyorum.
 8. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.
 9. Ben ışık ve sevgiyle dolu bir varlığım
 10. Kendi benliğimde mutluyum.
 11. Hayatımı ben yaratıyorum ve başka hiç kimse bunu benim için yapamaz.
 12. Geçmişin artık benim üzerimde hiçbir gücü yok.
 13. Kendimi iyi hissediyorum.
 14. Sevgi almaya açığım.
 15. Asla yalnız değilim.
 16. Sevgi dolu, güzel insanları hayatıma çekiyorum.
 17. Ben tercihlerime göre yaşıyorum ve bundan sonra da tercih ettiğim hayatı yaşayacağım.
 18. Minnetarım.
 19. Herkes beni kolayca ve sevinçle sever.
 20. Sevgimi özgürce ifade ediyorum.
 21. Hayallerimi gerçeğe dönüştürüyorum.

Namaste 🙏🏻 Sevgiyle

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 21 OLUMLAMA” için bir yorum

 • Ağustos 27, 2022 tarihinde, saat 12:19
  Permalink

  Emekli olmama az kaldı. Yeni hobiler edinmek adına biraz araştırma yaparken sitenize rastladım. Oldukça detaylı çalışmalarınız var. Bundan sonra sitenizi takip edeceğim. Elinize sağlık…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir